Exkurze Ratolesti Brno v Nanospolu 

Je parné ráno, teplota tak vysoká, že jediné, co by se dalo dělat, je hupsnout do vody. Nás teplé srpnové počasí ale neodradilo a společně se šesti dětmi (klienty Sociálně aktivizačního programu organizace Ratolest Brno) se vydáváme na exkurzi do výrobní dílny a prodejny funkčního prádla – Nanospol, s.r.o., která sídlí v Brně – Lesné.

Hned v podnikové prodejně nás uvítal spolumajitel firmy pan Daniel Šmíd, který si po pár minutách dokázal získat všechny zúčastněné. Během chvilky nám představil záměr exkurze- pochopit celý proces výroby oblečení až po jejich distribuci k zákazníkovi. Následovala velmi zajímavá a akční prohlídka, která dětem přiblížila celý proces podnikání. Nejen, že si děti mohly samy zkusit stříhat a sešít vlastní polštářek v podobě trička, mohly ale i nakouknout do všech koutů podniku a vidět, kolik to stojí vlastně úsilí a lidské práce, než si zákazník tričko může koupit. Možná to někomu přijde jako neužitečná myšlenka, avšak tak, jak některé dnešní děti nevědí, že mléko nevyrábí obchodníci, ale dojí se z krávy, tak také neví, že tričko, které si kupují, se musí navrhnout, nastříhat, sešít, ocenit… Je pro ně tedy velmi užitečné vidět na vlastní oči zákulisí výroby.

Za celou Ratolest Brno velmi děkujeme majitelům a pracovníkům  Nanospolu za jejich ochotu, osobní přístup a čas, který nám věnovali.

Ratolest Brno dává šanci dětem žít ve funkčních rodinách a pomáhá mladým lidem dostat se ze šikmé plochy. Základem naší činnosti je prevence, s úspěchem řešíme příčiny, ne následky.

 

Mgr. Lucie Henzlová

Vedoucí Sociálně aktivizačního programu

Ratolest Brno, o.s.