Cesta od neúspěchu za úspěchem!

Každý z vás již určitě okusil chuť úspěchu či neúspěchu. Hranice mezi těmito dvěma věci je velmi úzká. Každý rok se velmi tvrdě a poctivě připravuji na další a další sezónu plnou závodů. Taková příprava zahrnuje několika měsíční odříkání během zimního období, kdy se nedostanete na závodní kolo a všechno co děláte je jedna velká rutina.

Začátkem tohoto roku jsem změnil tým a šel jsem do nové sezóny s novými ambicemi. Chtěl jsem se pozvolna dostat do adekvátní formy a správně si načasovat výsledky až na nejdůležitější závody. To se bohužel nepodvedlo. Již při druhém závodě, konkrétně v prvním kole Slovenského poháru jsem utrpěl během tréninku zranění klíční kosti. Diagnóza zněla AC luxace s potřebnou operací a fixací na neurčitou dobu. Nebudu zde zbytečně popisovat dlouhé období strávené v nemocnici a běhání po doktorech. Tento článek by měl spíše sloužit jako návod, jak z ničeho vytěžit maximum.

Celá dřina a těžká práce byla ze dne na den pryč a mě čekalo složité rozhodování co dělat dál. Jedno mi bylo jasné a to, že nic nevzdám… Podle mě nejlepším motivátorem je právě neúspěch. Rozhodl jsem se, že začnu úplně od začátku a s čistým štítem. Rok co rok jsem snil o tom, že strávím celou zimu v teplých krajinách, kde si budu užívat tréninku. Pokud studujete jako já, tak je to víc jednoduché než si myslíte. Napadlo mě, že můžu spojit studium v zahraničí společně s tréninkem. Masarykova univerzita mi poskytla možnost účasti na zahraničním studijním programu Erasmus. Mě už zbylo, si jen vybrat cílovou destinaci.

V době kdy píšu tento článek, se nacházím ve španělském městě Valencie, kde strávím nadcházející 4 měsíce. Během tohoto období mě čeká jedna velká rutina. Trénink a zase jen trénink, protože letošní neúspěch byl hodně veliký a proto moje motivace nezná meze! Věnuji se zde komplexní fyzické přípravě, která zahrnuje aerobní a anaerobní trénink. Pro začátek můj tréninkový plán obsahuje trénink na silničním kole, silovou přípravu v posilovně, ale také rozmanitou sportovní náplň. Díky tomu, že zde studuji sportovní fakultu, mám možnost využít přípravu v podobě bojových sportů až po týmové sporty. Jak už jsem zmínil, velkou výhodou je zde počasí. V současné době zde panují letní až skoro tropické teploty, které mi hodně dobře nahrávají k dobré přípravě.

Během dalších měsíců také začnu se specifickým tréninkem na sjezdovém kole. Jsou zde vhodné podmínky pro jakýkoliv letní sport. Stačí se jen osmělit a zkusit něco nového jako já. Buďte připraveni na další zprávy a materiál z Valencie. Tréninková příprava pro rok 2013 je v plném proudu.

Erik Kimmel,
www.erik-kimmel.com

P.S.: Díval jsem se na Vaše nové stránky a moc se mi líbí. Hodně dobrá práce. Jsou přehledné a konečně je tam dobře čitelná Vaše filozofie.

Dále bych chtěl něco málo říci k produktům Nanospol:

Jsem nadmíru spokojen s Vašimi produkty. Každý den mám na sobě minimálně jeden výrobek a nemůžu ani trochu stěžovat. Používám oblečení jak ve škole při sportovních hodinách, tak při posilování na pláži a až po dlouhé tréninky na silničním kole.