Co platí pro vstupní materiál

Bez základu není domu... Pro naše výrobky platí, že kvalita vstupního materiálu, tedy příze a jeho požadované vlastnosti, jsou právě podstatou následného výrobku jako celku. Ve většině případů používáme jemná vlákna polypropylenu s nanočásticemi stříbra a to výhradně evropského původu.

 

Příze je „nitka“, ze které je upleten náš výrobek. Přízi dostáváme navinutou na velkých cívkách a tím připravena pro nasazení na pletací stroje. Příze vyrobené z polypropylenu odolávají vodě, anorganickým kyselinám, zásadám a solím. Chceme, aby odolávaly agresivnímu prostředí, které je na Vašem těle vytvářeno potem. Výrobky potom nemění vzhled, netvoří „mapy“ a zůstávají barevně stálé. Polypropylen má také velmi dobrou odolnost vůči UV záření.

Polypropylen má velmi malou nasákavost, je lehčí než voda a plave na ní. Malá nasákavost způsobuje velmi rychlé vysychání. Výrobky z polypropylenového vlákna transportují molekuly vodní páry kapilárními kanálky. Následný způsob pletení úpletu, ze kterého výrobek bude, zajišťuje okamžitý odvod potu od pokožky.

Polypropylenové příze jsou barveny již při samotné výrobě, poté je dále nelze barvit. To je velká výhoda pro jakékoli oblečení – permanentní stálobarevnost. Výrobky se Vám nezabarví a také nemění svou barvu vlivem slunečního záření.