Šití oděvů

Prvním krokem k tomu, abychom ušili například Vaše funkční tričko, je návrh střihu. Střih přeneseme na papírové šablony a potom vyřežeme jednotlivé díly z úpletu. Části se sešívají převážně tzv. plochými švy, v dalších operacích upravujeme délky, našíváme etikety, všíváme pruženky nebo jiné součásti.

 

Náš výrobní provoz je vybaven řadou průmyslových šicích strojů. Pro jednotlivé dílčí operace se používají specifické šicí stroje. Soustavou strojů je vytvořena kapacitní výrobní linka, která je spojena průběžným transportním pultem, po kterém se výrobek pohybuje ke svému dokončení.

Všechno naše šití však začíná procesem řezání jednotlivých dílů. Úplet v rolích je pečlivě rozložen na řezací stůl do několika vrstev. Na svrchní vrstvu přenášíme střihy zadaného kusu výrobku tak, aby nevznikal zbytečný odpad. Průmyslová řezací pila vyřízne jednotlivé díly přes všechny vrstvy. Vyříznuté díly dostávají svůj „rodný list“ - kartu výrobku s detailními informacemi pro proces šití.

V procesu výroby dbáme na vysokou kvalitu švu, používáme pružné a pevné nitě. V konečných fázích šití jsou na výrobek našity tkané etikety a symboly pro údržbu. Našim cílem je výrobek, za který se můžeme všichni společně hrdě postavit a garantovat zákazníkovi jeho kvalitu a vysokou užitnou hodnotu.